Nosze kubełkowe jednoczęściowe – niezbędne w ratownictwie
Nosze są niezbędnym elementem wyposażania karetek oraz śmigłowców ratowniczych. Wykorzystywane są w zarówno w ratownictwie medycznym, jak i górskim czy wodnym. Są pomocne w sytuacjach, w których osoby poszkodowane należy przetransportować z miejsca na miejsce. Jednym z rodzajów noszy są często wykorzystywane nosze kubełkowe jednoczęściowe, które sprawdzają się wtedy, gdy transport osób poszkodowanych jest z jakiegoś powodu utrudniony.
Rola noszy ratowniczych
Nosze powinny przede wszystkim umożliwić bezpieczne i sprawne przeniesienie poszkodowanego, niezależnie od warunków, jakie panują w danym miejscu. W tej roli doskonale sprawdzają się nosze kubełkowe jednoczęściowe, które umożliwiają transport zarówno na terenie górzystym, jak i (w wersji z pływakami), w wodzie.
Jakie cechy powinny mieć dobre nosze?
Sprawdź także nasze nosze składane. Dobre nosze powinny być stabilne, bezpieczne i dające możliwość transportu w każdych warunkach. Nosze kubełkowe jednoczęściowe wyposażone są w bogaty zestaw akcesoriów, które ułatwiają ratownikom działanie, zwiększają możliwości i znacznie usprawniają akcję ratunkową. W przypadku tego rodzaju noszy bardzo istotne są 4 pasy bezpieczeństwa, dające się zapiąć i odpiąć w bardzo szybki i sprawny sposób. Nosze zostały również wzbogacone o 4 pasy nośne służące do transportu wysokościowego (np. helikopterem) z blokadą przypadkowego otwarcia oraz 4 pasy umożliwiające ciągnięcie po ziemi. Dodatkowo, spód noszy kubełkowych został wyposażony w wymodelowane płozy, które ułatwiają transport poszkodowanego poprzez ciągnięcie noszy po podłożu. Nosze zostały dostosowane również pod niskich pacjentów – dodatkowa podstawka pod stopy mocowana na pasie umożliwia stabilne przypięcie również niewysokich osób. Dno noszy wyłożone jest nieprzepuszczalną, antypoślizgową i zwiększającą komfort poszkodowanego pianką, a ich konstrukcja stworzona została z trwałego, odpornego na uszkodzenia oraz działanie wilgoci i wody materiału.
Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika