Nasze ciśnienie
Ciśnienie krwi tętniczej warto kontrolować, gdyż mechanizmy regulujące jego wysokość czasami są zaburzone. Pomiar w uchu jest najszybszym i jednocześnie wiarygodnym sposobem określenia temperatury naszego ciała. To nasza błona bębenkowa jest zaopatrywana w odpowiednie ilości krwi, które docierają bezpośrednio z ośrodka regulacji temperatury do mózgu. Dzięki takiej metodzie bardzo dokładnie i szybko możemy odzwierciedlić faktyczną temperaturę organizmu, jak wiemy to ona natychmiast reaguje na jej zmiany.
W bardziej oddalonych częściach ciała wyrównanie ciśnienia zachodzi na zasadzie odpowiednio wolniej substracji tlenu, do tego dodajmy, że duży wpływ na ciepłotę i ciśnienie mają czynniki zewnętrzne, np. temperatura naszego wdychanego powietrza czy też spożywanego wcześniej pokarmu. Dlatego przy dużym wysiłku i niedoczynności serca nasz organizm może nie przeżyć dużych skoków ciśnienia.
Powinniśmy dlatego kupić i mieć przy sobie ciśnieniomierz. Na rynku jest pełno takich modeli, które bardzo profesjonalne odmierzają ciśnienie wewnątrz naszego ciała w bezpieczny sposób. Czujnik ciśnieniomierza zawsze pokaże nam prawidłowy stopień ciśnienia naszej krwi i obecny. Jak wiemy nieraz bardzo wysokie ciśnienie jest jednym z pierwszych oznak groźnych chorób. Na szczęście, w obecnym casusie możemy je odpowiednio skontrolować.
Mierzmy swoje ciśnienie, regularnie sprawdzać, dzięki czemu będziemy mogli bez problemu i szybko zareagować w sytuacji krytycznej. Pamiętajmy, że podstawą pomiaru naszego ciśnienia jest jego dokładność, jeśli w przypadku jej braku, możemy czuć się beztrosko lub niepotrzebnie panikować. Aby tego uniknąć, pamiętajmy, że przed kupnem odpowiedniego ciśnieniomierza, zawsze musimy zwrócić uwagę na jego jakość.
Ciśnieniomierz powinien być przetestowany klinicznie i zostać pozytywnie zatwierdzony przez odpowiednie uprawomocnione protokoły Europejskie, Niemieckie oraz Brytyjskie Towarzystwa Nadciśnienia. Pamiętajmy, aby kupić zaufany produkt, który będzie nam w stanie pomóc.
Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika