Igła doszpikowa BIG – wyjątkowe narzędzie w medycynie ratunkowej
Sytuacje, w których zagrożone jest życie, wymagają podjęcia szybkich i skutecznych działań w celu jego ochrony i ratowania. Właśnie dlatego, w medycynie ratunkowej poszukuje się coraz nowszych rozwiązań, które skracają czas reakcji, a przy tym są bezpieczne i efektywne. Igła doszpikowa BIG jest jednym z ważnych narzędzi, które zrewolucjonizowały techniki ratujące życie, w przypadku napotkanych trudności uzyskania dostępu dożylnego. Daje możliwość dostania się do układu krwionośnego, poprzez szpik kostny. Jest to niezwykle istotne, ponieważ dzięki temu, ratownicy mogą przetaczać krew i podawać pacjentowi leki.
Aparat doszpikowy BIG w sposób automatyczny umieszcza igłę na odpowiedniej głębokości. Urządzenie to jest lekkie i przenośne, a dzięki temu łatwe do używania w różnych warunkach, zarówno przez zespoły karetek medycznych, jak również w szpitalach, przez lekarzy. Istnieje w dwóch wersjach: przeznaczonej dla osób dorosłych oraz dedykowanej dzieciom.
Igła doszpikowa BIG – najistotniejsze zalety
1. Szybkość działania – dostęp do układu krążenia uzyskuje się w bardzo krótkim czasie.
2. Przemyślana konstrukcja i intuicyjna obsługa to ogromne zalety igły BIG. Przedstawione cechy urządzenia, zwiększają bezpieczeństwo wynikające z jego stosowania. Jest to korzystne zarówno dla ratownika, jak i dla poszkodowanego.
3. Sprzęt jest przeznaczony do jednorazowego użycia, co eliminuje ryzyko zakażeń. Ponadto bezpieczeństwo zwiększa również brak bezpośredniego kontaktu z krwią.
4. Dokładnie określone miejsca wkłucia igły, pozwalają uniknąć powstania ewentualnych uszkodzeń nerwów, naczyń krwionośnych czy też innych struktur anatomicznych.
5. Możliwość użycia w ekstremalnych warunkach, w czasie katastrof i w sytuacjach stresowych.
Igła doszpikowa BIG to przykład, jak postęp i zmieniająca się technologia medyczna, mogą usprawnić ludzkie działania. Niezwykle prosta obsługa igły BIG oraz jej wysoka skuteczność i niezawodność, czynią z niej niezastąpionym narzędziem w medycynie ratunkowej.
Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika