Automatyczny system NIO – dostęp doszpikowy u dorosłych i dzieci
Wszystkie stany, w których zagrożone jest ludzkie życie, wymagają szybkich, zdecydowanych i efektywnych działań. Jednym z niezwykle istotnych elementów postępowania ratunkowego, jest podanie pacjentowi niezbędnych leków oraz płynów. Zdarzają się jednak przypadki, w których dostęp do żył obwodowych, staje się bardzo problematyczny lub całkowicie niemożliwy. W takich okolicznościach automatyczne wkłucie doszpikowe NIO, staje się niezastąpionym rozwiązaniem.
Automatyczny system NIO – czym jest i jakie ma zalety
Wkłucie NIO to sterylne, jednorazowe urządzenie medyczne, przeznaczone do wykonywania wkłuć doszpikowych. Dużą jego zaletą jest możliwość natychmiastowego, nieskomplikowanego i bezpiecznego użycia. Charakteryzuje się specjalnie przygotowaną konstrukcją, która zmniejsza ryzyko urazów oraz przypadkowego zakłucia. Kompaktowa budowa i lekkość tego urządzenia, czyni je idealnym do stosowania w niemal każdych warunkach. Można je stosować u dorosłych oraz u dzieci – dostępna również wersja pediatryczna. Jest więc nowoczesnym i niezastąpionym elementem w medycynie ratunkowej.
Oto jego główne zalety:
- uzyskanie dostępu naczyniowego w bardzo szybkim czasie (10 sekund),
- gotowe do błyskawicznego użycia,
- brak potrzeby korzystania z dodatkowych źródeł zasilania (mechanizm automatyczny),
- system wbudowanych zabezpieczeń zapewnia dodatkowa ochronę podczas stosowania,
- zminimalizowane ryzyko zakażeń (urządzenie jest jednorazowe i jałowe),
- uniwersalność - dostępność w 2 wersjach (dla dzieci oraz dla dorosłych),
- możliwość podawania szerokiego zakresu leków i płynów,
- intuicyjna obsługa,
- długi okres przydatności (5 lat).
Wszystkie przedstawione właściwości, predysponują wkłucie NIO do użycia w karetkach, szpitalach polowych, jak również w czasie zdarzeń i wypadków, zaistniałych w trudniejszych warunkach terenowych. Możliwość bardzo szybkiego i machinalnego korzystanie z tego urządzania, w połączeniu z jego niezawodnością, sprawiają, że jest ono niezastąpione w medycynie ratunkowej i intensywnej terapii.
Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika